Stosowanie antykoncepcji z innym lekiem. Czy może spowodować brak krwawienia?

Witam! Od ponad 10 lat zabezpieczam się pigułkami antykoncepcyjnymi. Ostatnio biorę T******* 250 i mam stosować przez 12 tygodni. Po braniu po pierwszym miesiącu krwawienie opóźniło mi się o 2 dni (wcześniej zawsze występowało jak w zegarku). Teraz minął kolejny cykl i jest już 8. dzień jak krwawienie nie wystąpiło. Robiłam 2 razy test po 10 dniach i po 14, oba testy wykazały brak ciąży. W ulotce T********* jest wskazówka, że w połączeniu z tabl antykoncepcyjnymi może powodować zaburzenia cyklu. Przyznaję ze jestem załamana myśląc o ciąży ze względu na wiek. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Brak krwawienia z odstawienia nie jest jednoznaczny z obecnością ciąży. Proponuję powtórzyć test w ciągu kolejnych dwóch tygodni i   dodatkowo stosować barierowe metody antykoncepcji. W razie wystąpienia innych niepokojących Panią objawów, radzę udać się na wizytę do ginekologa.