Dlaczego nie wystąpiło kolejne krawienie po odstwieniu tabletek?

Witam, przez ok. 10 lat stosowałam antykoncepcję. Najpierw tabletki, później plastry, a na sam koniec przez ok. 6 miesięcy znów tabletki. Ostatnią tabletkę wzięłam 7 października. Miesiączka wystąpiła w terminie od 10 października.  Ok. 14 dnia po wystąpieniu krwawienia miałam bóle w podbrzuszu (przez ponad tydzień), bolące, i napęczniałe piersi, rozpulchnioną macicę. Czy to były objawy owulacji? Do dziś, tj. 11 listopada, nie dostałam kolejnej (tydzień po terminie). Robiłam testy ciążowe i wyszły negatywne. Co może być tego przyczyną? Dodam, że staram się o dziecko i ważne jest dla mnie, jak najwcześniejsze zaczęcie ewentualnego leczenia, by zajść w ciążę. Dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Druga miesiączka  po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ma prawo się trochę spóźniać - około 8-10 dni, czasem więcej. Opisane przez Panią objawy mogły być spowodowane owulacją, ale teraz trudno by było to ustalić z całą pewnością. Jeśli okres nie wystąpi w ciągu tygodnia, proszę powtórzyć testy ciążowe.

Pozdrawiam!  

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty