Dlaczego nie mam okresu i nie rosną mi piersi?

Witam.

Mam prawie 15 lat i jestem szczupłą i niska osobą. Martwi mnie to, że nie zaczęłam jeszcze miesiączkować, a piersi nie chcą mi rosnąć.

Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witaj.

Dojrzewanie jest procesem indywidualnym i u każdego może przebiegać odmiennie. U niektórych dziewcząt miesiączka pojawia się później. Jeżeli u Ciebie nie pojawi się do 16. roku życia, proponuje wizytę u ginekologa, który spróbuje znaleźć przyczynę. Wzrost piersi jest związany z momentem wystąpienia miesiączki i rozpoczęciem działalności hormonalnej organizmu.

Pozdrawiam serdecznie