Małe piersi i brak okresu u 12-latki

Mam 12 lat i moje koleżanki mają piersi a ja nie i chłopaki przezywają mnie decha ..czy mam nakładac większy stanik?..Czy nie?..Proszę o Pomoc! 30 sierpnia skończe 12 lat i jeszcze nie mam miesiączki kiedy mi się zacznie w którym wieku?
12 LAT ponad rok temu

Witam!
Nie ma określonego wieku, w którym dziewczynki po raz pierwszy miesiączkują. Jest to sprawa bardzo indywidualna, zależąca między innymi od osiągnięcia odpowiedniej wagi (ok. 45kg). Zazwyczaj dzieje się to około 12 roku życia, jednak o patologii mówimy dopiero kiedy pierwsza miesiączka nie pojawiła się do 16 roku życia. Radzę nie przejmować się docinkami kolegów dotyczącymi biustu. Dojrzewanie płciowe jest sprawą indywidualną i każdy przechodzi ten proces na swój sposób.