Dlaczego nie mogę schudnąć pomimo wysiłku?

Od 6 lat nie mogę schudnąć nawet kilograma po ciąży. Moje jedzenie wygląda tak o godz 10 kromka ciemnego pieczywa z chudą wędliną i średnia ilość warzyw. Od 14 do 16 jem jabłko, kilka winogron i marchewkę. Koło 18 zupa bez śmietany. Niestety nawet pół kg nie idzie w dół. Ruchu mam mało bo tak pracuję. Robiłam badania żadnych chorób. Często jednak mam wzdęcia. Byłam u Gastrologa dostałam jakieś leki na żołądek ale nic, tkanka tłuszczowa na brzuchu i rękach jest dla mnie koszmarem. Nigdy nie miałam problemu z wagą bo zawsze dbałam o to, słodyczy zero, jedyne kawę słodze pół łyżeczki, nie jem soli wypjam wode, dziennie ok 3 l. Co dalej?????Jem więc mało, więc wypróżniam się 2 razy w tyg. Mam dużo stresu i brak apetytu. Przed ciążą jadłam więcej i nie tyłam.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, aby ocenić Pani stan odżywienia i sposób żywienia należałoby przeprowadzić wywiad oraz wykonać badania antropometryczne. Polecam udać się do dietetyka, który przede wszystkim ustali Pani zapotrzebowanie energetyczne, zaplanuje racjonalną redukcję i ewentualnie skieruje do lekarza specjalisty, by wykluczyć choroby przewodu pokarmowego (ibs, sibo, itp.).

Dzień dobry

W pytaniu sama Pani odpowiada sobie na swoje pytanie - wcześniej jadła Pani więcej i nie tyła, teraz Pani się głodzi i waga nie spada.

Podsumowując mnie nie znaczy lepiej. W tym momencie Pani dieta jest zdecydowanie zbyt mało kaloryczna. W ten sposób zamiast przyspieszyć swój metabolizm, zwalnia go Pani. Organizm przechodzi w stan oszczędzania. Zaczyna robić rezerwy, zapasy postaci tkanki tłuszczowej.

Wzdęcia z pewnością też biorą się z nieregularności posiłków i zjadania surowych owoców na pusty żołądek.

Powinna Pani jeść częściej, nieduże porcje. Aby schudnąć wystarczy niewielki ujemny bilans energetyczny a nie głodówka.

Bardzo chętnie Pani pomogę i ułożę indywidualną dietę. Współpracuję z pacjentami, którzy mieli bardzo podobne podejście do odżywiania a teraz jedzą więcej i chudną.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania dietą zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668