Dlaczego nie mogę spać i budzę się po 4 godzinach snu?

Witam , Mam 26 lat od jakichś 4 miesięcy śpię około 4 godzin , obojętnie o której godzinie się nie położę spać to 4 godzinach się budzę i nie mogę dalej zasnąć

Szanowny Panie,

Rozumiem Pana niepokoj; rzeczywiście 4 godziny snu to według standardowych statystyk zbyt mało snu dla osoby w Pana wieku. Wszelkie normy są jednak uśrednioną wartością. Informacja kluczowa, a jednocześnie brakująca w Pana opisie jest taka, czy po tych 4 godzinach czuje się Pan wypoczęty i jest Pan w stanie prawidłowo funkcjonować w ciagu dnia. Jeżeli tak - nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli jednak nie jest tak, wówczas należy poczynić kroki w stronę zdiagnozowania przyczyny takiego stanu. Niestety, aby udzielić Panu odpowiedzi na to pytanie, konieczne będzie wykonanie szeregu badań - Pana opis jest zbyt skąpy by rzetelnie spekulować na ten temat. Sugeruję skierowanie się w pierwszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu oraz neurologa. Jeżeli wyniki badań będą poprawne, wówczas kolejnym krokiem będzie udanie się do psychiatry i poszukanie podłoża psychologicznego. Być może warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy początek trudności z przesypianiem nocy był związany z jakimiś znaczącymi lub trudnymi wydarzeniami w Pana życiu.
Życzę powodzenia i pomyślnej diagnozy.