Dlaczego nie mogę spać podczas okresu karmienia piersią?

Witam , jestem mamą karmiącą synek ma prawie 4miesiace . Co 2godziny budzi się do karmienia jestem przemeczona a nie mogę zasnac kładę się i leżę a sen nie chce przyjść nawet w dzień kiedy maly spi ja nie mogę sypiam maksymalnie 3godziny na dobę dlaczego tak jest

To normalne, że w pierwszych tygodniach czy miesiącach po porodzie kobieta czuje ogromne zmęczenie. Czasem jest tak, że - paradoksalnie - zmęczenie nie pozwala zasnąć. Możliwe, że dochodzi do tego duży stres, presja, niepokój o dziecko. Czy czuje się Pani dobrze w roli mamy? Czy wie Pani, jak zadbać o potrzeby dziecka, czy dziecko jest zdrowe i spokojne? A jak Pani dba o swoje potrzeby? Czy daje sobie Pani prawo do zajęcia się swoimi sprawami? A może ma Pani poczucie, że wszystko jest na Pani głowie, że musi być Pani doskonałą mamą, gospodynią, kobietą? Może jest Pani sama ze wszystkimi obowiązkami i zmartwieniami? Jeśli tak jest, powinna Pani poszukać wsparcia u innych osób, żeby nie musieć samej robić wszystkiego. Nikt nie zastąpi Pani w karmieniu piersią, ale wszystkie inne rzeczy dadzą się oddelegować. Dobrze byłoby włączyć ojca dziecka bądź inne bliskie osoby do pomocy. Jeśli nie da się bliskich, warto pomyśleć o "obcych", choćby na dwie godziny dziennie. Natomiast jeśli ten obszar ma Pani "ogarnięty", to znaczy są osoby, na które może Pani liczyć i daje sobie Pani prawo do odpoczynku a sen nie nadchodzi, może być to objaw depresji poporodowej, wtedy trzeba by było skonsultować się z psychiatrą - dla dobra dziecka i swojego. Pozdrawiam i trzymam kciuki!