Dlaczego nie mogę żyć tak jak inni?

Dzień dobry, odkąd skończyłem szkołe średnia, poszedłem do pracy. Nie byłem dobrze traktowany w pracy bardzo się stresowałem.Rzucilem ją. Od tamtego czasu mam wrażenie że do niczego się nie nadaje. Często boli mnie głowa i oczy. Ogólnie źle się czuję. Unikam kontaktu z ludźmi. Cały czas czuje że już mnie nic dobrego nie spotka.W dniu muszę spać bo jestem zmęczony i nie przeszkadza mi w spaniu w nocy. Tracę radość życia i najgorsze jest że wszyscy dążą do celów oraz marzeń. Ja nie mam marzeń ani celów. Może jedno żeby wszyscy dali mi święty spokój. Jestem synem alkoholika i w dzieciństwie trochę przeszedłem (alkohol, bijatyki i policję). Nie wiem co się dzieje mam wrażenie że pod upadam na zdrowiu. Nie mam siły funkcjonować tak jak inni ludzie. Nie wiem jaki jest problem.. Co się ze mną dzieje?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam serdecznie,

Polecam zgłoszenie się do Poradni Zdrowia Psychicznego celem dokonania diagnostyki psychologicznej oraz psychiatrycznej.
Warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii, z pomocą której można wprowadzać korzystne zmiany w swoim życiu/myśleniu o sobie i otaczającym świecie.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

0

Witam Pana,
wskazane jest dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Samoocenę czyli poczucie własnej wartości, kształtuje się w procesie socjalizacji. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Wskazana jest pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego. Poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe kształtują samoocenę. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiego poczucia własnej wartości. Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz: 1)Czy doceniasz siebie? 2)Czy lubisz siebie? 3)Czy akceptujesz swoje zachowanie? 4)Jaka jest twoja skuteczność? 5)Czy masz poczucie własnej godności? 6)Jak widzisz siebie? Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu. Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Mogą pojawiać się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy. Wskazane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy - poprawi się Pana funkcjonowanie społeczne oraz ustabilizuje się Pana samoocena, co wpłynie na dobrostan psychiczny. Pozdrawiam serdecznie
Zachęcam do poczytania;
https://charaktery.eu/artykul/syndrom-doroslych-dzieci
https://charaktery.eu/artykul/dda-w-mojej-rodzinie-nie-bylo-swiat
http://polki.pl/zdrowie/psychologia,dda-objawy-jak-rozpoznac-syndrom-doroslych-dzieci-alkoholikow,10008598,artykul.html

0

Dzień Dobry Panu,

Gratuluję Panu, że poszukuje Pan dla siebie poprawy jakości życia, na którą Pan tak zasługuje!

Zastanawia się Pan, nad przyczyną Pana trudności..., ja je upatruję
w Pana przeszłości, z historią nadużywania alkoholu (w tle) przez Pana Ojca, kiedy to nie miał Pan wsparcia oraz możliwości wypracowania w sobie zasobów poczucia własnej wartości.
Stare programy, które powstały po wcześniejszych Pana przeżyciach dyktują Panu obecne niepokoje.
Nie pozwalają też lekkość, na marzenia, pragnienia...

Jednak...
Jest już Pan dorosłym Mężczyzną i kreowanie swojego życia zależy już tylko od Pana.
Należy iść własną drogą i kierować się tym, co dla Pana jest tak ważne (pomimo dużej trudności!).
Jest to możliwe!

Tak ode mnie chcę Panu powiedzieć, że to te trudne doświadczenia, z dzieciństwa tak pięknie kształtują osobowość (choć być może teraz to Pan widzi inaczej).

I jeszcze jedno..., proszę nie porównywać się do Innych..., bo to Pan jest (również) ważny!

Proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebną Panu psychoterapię (pracę rozwojową terapeutyczną) pod okiem psychologa/psychoterapeuty w Poradni Zdrowia Psychicznego albo w Poradni Leczenia Osób Uzależnionych/Współuzależnionych.

Wspieram Pana mentalnie i życzę Panu spełnienia pragnień,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty