Dlaczego nie potrafię odczuć przyjemności podczas seksu?

mam 18 lat, całkiem niedawno zaczęłam uprawiać seks z moim chłopakiem jednak jest to dla mnie neutralne uczucie, nie potrafię odczuć żadnej przyjemności. Czy jest to przyczyną zbyt częstej masturbacji? Nie ukrywam, zawsze to był mój słaby punkt, często odczuwam taką potrzebę. Jeśli zaprzestanę to robić to jest szansa że po dłuższym czasie będę mogła odczuć przyjemność ze współżycia? czy masturbacja jest przyczyną zaniku takiego doznania?

Trudno oceniać sytuację na podstawie kilku zdań. Seksualność to bardzo złożony fenomen. W Katowicach jest Poradnia Julia, gdzie przyjmuje Pani dr seksuolog (jest też specjalistą psychiatrii), ma też On w Zespole psychologa.
Proponuję taką konsultację wziąć pod uwagę.
Intymne problemy rzadko są rozwiązywane internetowo.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 4/17.