Dlaczego niektóre tabletki mają złą opinię?

Witam, właśnie jestem po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych C******. Czy mogłabym się dowiedzieć dlaczego tyle negatywnych opinii jest o tym środku? Czy jest on faktycznie niedobry? Jeśli tak, to dlaczego? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie chciałabym zaszkodzić swojemu zdrowiu i bardzo zależy mi żeby mieć zdrowe dzieci, ale w przyszłości. I jeszcze jedno krwawienie w czasie tej przerwy dostałam dopiero w piątym dniu, jest bardzo skąpe. Czy to normalne? Bardzo proszę o odpowiedź. Mam 20 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Przyznam szczerze, że nie spotkałam się do tej pory ze skrajnie negatywnymi opiniami na temat tych tabletek. Owszem, są to leki starszej generacji z większą dawką hormonów, więc teoretycznie częściej występują działania niepożądane. Musisz jednak pamiętać, że to lekarz, na podstawie dokładnie zebranego wywiadu, przeprowadzonych badań, dokonuje wyboru leku najwłaściwszego dla Ciebie. Oczywiście, jeśli by Tobie coś przeszkadzało, niepokoiło, w każdej chwili można zmienić tabletki na inne.

Na koniec chciałabym Cię uspokoić. Często pacjentki zauważają zmniejszenie krwawienia podczas stosowania antykoncepcji.

Pozdrawiam.