Dlaczego niemowlę odwraca głowę w jedną stronę?

Mój synek ma 6,5 m-c w pozycji na brzuszku bardzo widocznie ma przechyloną głowę na prawą stronę natomiast nie widze tego gdy leży na pleckach. Zauważyłam również że ma on niewielki problem z odwracaniem głowy w lewa strone gdy leży na brzuszku. Co to może być? Czy można jakoś w warunkach domowych to wyćwiczyć ? Wspomnę jeszcze że mam wrażenie jakby po prawej stronie karku byl spięty. wcześniej nie zauważyłam tego problemu. Czy takie rzeczy mogą wychodzić po czasie od urodzenia?

najlepiej aby ocenił to rehabilitant, byc może jest to preferowana strona i stąd takie ułożenie. ale trzeba ocenić czy jest już asymetria, czy napięcie mięśniowe jest prawidłowe itp