Dlaczego od 3 lat nie mogę zajść w ciążę?

Witam, od 3 lat bez rezultatu nie mogę zajść w upragnioną ciąże, wszystkie badania wzorowe, jajeczkowanie jest, hormony też prawidłowo, drożność jajowodów też wykonana, 1 klasa cytologia, ale ostatnio miałam zrobiony wymaz z szyjki macicy i okazało się, że mam nieliczne bakterie - enterococcus faecalis, moje pytanie brzmi, czy mogą być przyczyną ciągłych niepowodzeń? Dodam też że bardzo często oddaje mocz, szczególnie w nocy budzę się min 2 razy, dostałam globulki - macmiror complex oraz doustnie duomox. Proszę o jakąklwiek opinie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niemożność zajścia w ciążę może również wynikać ze słabej jakości nasienia partnera, dlatego należy również wykonać badania u niego. Z kolei częste oddawanie moczu może wynikać z aktualnego zakażenia układu moczowego. W pierwszej kolejności powinna Pani jednak wyleczyć zakażenia pochwy i układu moczowego a następnie pogłębić diagnostykę w celu zlokalizowania przyczyny niemożności zajścia w ciążę. Niestety, nie zawsze się to udaje.