Dlaczego od kilku dni mam wysoką temperaturę?

Mam 56 lat. 21 kwietnia zostalem zaszczepiony szczepionka Pfizer. Od 24 do dnia dzisiejszego mam gorączkę dochodzącą momentami do 38.5. Wrazliwosc skory od pada w góręztobilem badanie krwi. Jedynie niepokojace jest OB 37

Pojawienie się u Pana gorączki po upływie 3 dni od zaszczepienia i jej utrzymywanie się przez kilka dni wskazuje na konieczność poszukiwania innych przyczyn gorączki niż NOP (niepożądany odczyn poszczepienny). Objawy wymagają skonsultowania z lekarzem rodzinnym lub internistą. Należy pamiętać, że nie miał Pan jeszcze docelowej odporności na COVID (zwłaszcza jeśli była to 1. dawka szczepionki) więc warto byłoby również wykonać wymaz w kierunku SARS CoV-2.