Dlaczego od kilku tygodni dostaje nagłych napadów duszności?

Witam Mam 18 lat. Od kilku tygodni dostaje nagłych napadów duszności. Nagle zaczyna mi brakować powietrza i mimo, że staram się oddychać głęboko uczucie przez dłuższy czas nie mija. Duszności nie są związane z wysiłkiem fizycznym, zazwyczaj pojawiają się kiedy właściwie nic nie robię, często budzę się w nocy z takim uczuciem. Około dwa lata temu miałam anemie i wtedy też czasami miałam problem z oddychaniem, tylko wtedy duszności pojawiały się podczas wysiłku fizycznego, były słabsze i bardzo szybko mijały. Jednak wtedy też często miałam zawroty głowy i robiło mi się słabo, a teraz to wróciło, dlatego zastanawiam się czy to nie ma ze sobą związku. Proszę o radę co powinnam zrobić w takiej sytuacji i czy anemia mogła wrócić z takimi objawami.

Lek. Tomasz Budlewski

sądze ze mogłą wróćic proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowej diagnostyce.