Dlaczego odbija mi się treść żołądka?

Dzień dobry! Od miesiąca mam uporczywe odbijanie się treścią żołądka zarówno po jedzeniu jak i 1-3 godziny po jedzeniu. Na czczo, rano, przypomina to raczej krótkotrwałe skurcze bez powietrza i bez treści. Częściej na stojąco i siedząco, a leżąc płasko wszystko się uspokaja i to nawet zaraz po jedzeniu. Nie mam bóli brzucha i wzdęć, ale od miesiąca nie mam też gazów, a zwykle miałem dość regularnie. Mam za to uczucie, jakby ciśnienia, napięcia mięśni odbytnicy. Od trzech tygodni przyjmuję dekslazoprazol (1x30mg) i itopryd (2x50 mg), ale to tylko obniża u mnie kwasotę, a częstość tych odbić i brak gazów nie ulegają unormowaniu.

Dzień dobry. Przez internet, bez badania oraz wywiadu żywieniowego nie można stwierdzić przyczyny. Niezbędna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje na odpowiednie badania. Do tego czasu proponuję zastosować dietę lekkostrawną, posiłki małe objętościowo, ale często (5, nawet 6 razy dziennie).