Dlaczego odczuwam ból z lewego boku brzucha?

Witam. Od jakis paru tygodni mam ból z lewego boku brzucha, który promieniuje do klatki piersiowej i serca. Wczesniej bagatelizowalam ten problem myslac ze on sie sam rozwiaze jednak teraz jak klade sie spac i poloze sie na prawym boku zaczynam miec dziwne uczucie z lewej strony brzucha, tak jakby jakies lekkie skurcze pojawiajace sie przy kazdym wydechu czy wdechu. Wtedy z reguly klade sie wlasnie na tą lewa strone by to dziwne uczucie ustalo ale czuje wtedy ze tak jakby pecherzyki powietrza wypelnialy moj brzuch wychodzac z miejsca skurczów. Nie mam pojecia co to moze byc bo nigdy czegos takiego nie mialam. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Bóle nadbrzusza prawego mogą być objawem chorób wątroby, chorób płuc (np. zapalenia płuc), chorób serca a także chorób przewodu pokarmowego. Dlatego wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który po badaniu i zebraniu wywiadu będzie mógł skierować pana na dalsze badania diagnostyczne i wdrożyć odpowiednie leczenie.