Dlaczego odczuwam bóle kłucie w okolicach serca?

Witam. Mam 27 lat. Od pewnego, już dość dłuższego czasu martwię się o swoje zdrowie. Może od początku... Od jakiegoś czasu odczuwam bóle kłucie w okolicach serca. Nie co dzień, a co jakiś czas. Pewnego dnia wybrałem się do lekarza i okazało się, że mam nadciśnienie, co prawda nie duże, ale jest. Zrobiono mi prześwietlenie klatki piersiowej, robiono badania moczu, krwi. Wyniki wyszły dobrze. Krew okej, mocz też :) Na prześwietleniu lekarz wypatrzył że coś jest przemieszczone(coś na plecach już nie pamiętam) i od tego odczuwam właśnie czasami ból, czy kłucie serca. Stwierdził, że to nie jest poważna dolegliwość, można z tym żyć, lecz będę czuł się niekomfortowo(wiadomo nie jest miło jak coś człowieka boli) No ale ok. Biorę leki na nadciśnienie, już jest wszystko ok mam prawidłowe w granicach 120/70 do 130/80. Mimo dobrych wyników jak np zakręci mi się w głowie, czy coś mnie w boku zaboli, bądź serce itp to ja zaraz sobie wmawiam, że dostanę zawału, albo że jestem na coś chory, a lekarz może się nie dopatrzył. Jest to uciążliwe, bo cały czas się martwię o zdrowie. Jak sobie z tym poradzić??? Proszę o odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola w poradni psychologicznej oraz ponowna rozmowna z lekarzem rodzinnym aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości.
Pozdrawiam