Kłucie w okolicy serca a wysoki poziom cholesterolu

Od pewnego czasu kuje mnie w okolicy serca.Szybko się męczę. Czy może być to przyczyną zawału lub chorób serca.Robiłem badania mam duży poziom cholesterolu tego złego i biorę tabletki.Czy muszę je już brać do końca źycia. I jeszcze jedno czy stres może być powodem zmniejszenia ochoty na sex.I odczuwam ból w tych okolicach.Dziekuje i pozdrawiam

Milena Lubowicz

Ból w okolicach narządów płciowych można skonsultować z urologiem, który doprecyzuje gdzie i w jakich okolicznościach boli. Leki obniżające cholesterol należy przyjmować tak długo, jak poziom jest zbyt wysoki. Oczywiście mają one działania niepożądane i dlatego należy pozostawać pod opieka lekarza, który w razie potrzeby zmieni lek. Z uczuciem kłucia w okolicy serca oraz szybkim męczeniem proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, gdyż może to być początek choroby niedokrwiennej serca i wymaga dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam