Badanie cholesterolu a stosowanie leków

Mam wynik badań >Cholesterol całkowity>5,80mmol/l Cholesterol frakcji HDL>1,11mmol/l Cholesterol frakcji LDL(wyliczany)3,92mmol/L Triglicarydy 1,69 >mmol/l Czy moje wyniki badań zagrażają zdrowiu i czy powinnam brać leki ?

Ustalając wskazania do leczenia lekami obniżającymi poziom cholesterolu należy uwzględnić obecność inne czynników ryzyka chorób układu sercowego naczyniowego . Im więcej czynników ryzyka tym silniejsze wskazania do leczenia farmakologicznego .
Reasumując jeżeli jesteś zdrowa a nieprawidłowy poziom cholesterolu to jedyna choroba - leczenie nie jest konieczne - choć warto . Jeżeli masz nadciśnienie, cukrzycę , lub chorobę niedokrwienną serca. Leczenie jest KONIECZNE