Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki na obniżenie wysokiego cholesterolu

Witam,bardzo prosze o informacje,czy sa jakies leki na obnizenie wysokiego cholesterolu,bo dotychczas stosowane Crestor,Ato...?,Zocor powodowaly wysokie oslabienie/mam chorobe niedokrwienna serca i nadcisnienie/ i musialam kazdorazowo je odstawic.Bardzo prosze o pomoc.Jolanta l.62
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Lekami, które stosuje się na podwyższenie cholesterolu są statyny. Są to wspaniałe leki, które obniżają poziom cholesterolu, spowalniają miażdżycę, a nawet zmniejszają miażdżycę. Poza tym przedłużają życie, zapobiegają nawrotom zawału serca, zapobiegają zawałom mózgu. Jest kilka rodzajów statyn. Crestor - rosuvastatyna, atoris - atorvastatyna. Dwa nowoczesne leki.Warto więc się trochę przemęczyć i wziąć proponowane leki. Zwykle objawy uboczne ustępują z czasem. W jednostkowych przypadkach leki te mogą powodować uszkodzenie mięśni. Żeby wykluczyć to powikłanie można w trakcie leczenia zrobić badanie krwi na CK. Jeśli będzie niskie to ok. Jeśli będzie wysokie to będzie oznaczało, że nie może pani takich leków brać.

0

Można spróbować rosuwastatyny w najmniejszej dawce 5 mg.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy