Stosowanie Crestor i stan po zawale serca i udarze mózgu

Mojemu mężu 61 rok, 5 miesięcy temu on przeniósł zawał serca i udar mózgu. Jemu wszczepili stent i wypisały aspirine 300, Plavix 75 i Crestor 20 na ponizenie cholesterolu. Powiedzcie ile czasu przyjmować Crestor 20. Ostatnie analizy pokazały że cholesterol w normie a poziom cukru jest podwyzszony. Lekarz powiedział przyjmować Crestor 20 do końca życia. Będę wdzięczna za odpowiedź

Witam.
Tak w przypadku męża statynę (Crestor) należy przyjmować do końca życia (o ile nie wystąpią przeciwwskazania).
Lek ten ma za zadanie zapobiegać kolejnemu zawałowi i udarowi.
W zależności od wartości cholesterolu i wartości docelowych dla cholesterolu i jego frakcji może być potrzebna w przyszłości ew. korekcja dawki.