Dlaczego odczuwam dyskomfort w postaci lekkego ucisku na lewe oko?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu (przynajmniej dwa lata) odczuwam dyskomfort w postaci lekkego ucisku na lewe oko, jakby od tyłu. Poza tym non stop słyszę delikatny pisk skupiony raczej po lewej stronie i czasem delikatny ucisk przed lewym uchem. Dolegliwości są wyraźnie odczuwalne podczas siedzenia przy biurku, a taką mam pracę od około trzech lat. Jeśli wstanę i pochodzę, to z reguły jest znacznie lepiej. Zostaje jedynie pisk. Wcześniej znacznie więcej się ruszałem... Co ważne, nie towarzyszy tym objawom żaden ból. Ostatnio spędziłem kilka godzin na SOR, gdzie trafiłem z zawrotami głowy związanymi najprawdopodobniej z upałem. Zrobiono mi badania morfologiczne i TK głowy bez kontrastu, które nic nie wykazało, jedynie niski poziom potasu we krwi. Mężczyzna 43 lata.

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna! Pełne badanie, ocena wyników labor; inne schorzenia? ogólny stan Pacjenta ??
Wskazany zdrowy tryb życia, regularny sen, unikanie alkoholu i używek!, regularne posiłki, płyny; dużo płynów bo upały...
Pozdrawiam, zapraszam