Dlaczego odczuwam słabość jednej ręki?

Co może oznaczać to, że moja prawa ręka od czasu do czasu robi się słabsza? Na tej zasadzie, że np. gdy trzymam telefon w prawej ręce, to czuję, że jest cięższy niż wtedy, gdy trzymam go w lewej ręce. Raz mi nawet tak jakby zdrętwiała ta prawa ręka, nie tak że jej nie czułam czy coś, ale jak jej dotykałam to czułam się jakbym nie dotykała swojej ręki, tylko cudzą, to było dzień po tym jak czułam tę słabość ręki. Jestem tym bardzo zaniepokojona

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

odczuwanie osłabienia siły mięśniowej w jednej ręce wymaga konsultacji lekarskiej, do której serdecznie Panią zachęcam. Być może uczucie słabości w ręce ma podłoże neurologiczne, a utrata siły mięśniowej potwierdzona dokładnym badaniem neurologicznym i skrupulatnym wywiadem lekarskim będzie przejawem choroby. Jednak opisywane przez Panią dolegliwości mogą wynikać z niedoborów witamin czy zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Badanie neurologiczne będzie obrazować również to, czy osłabienie dotyczy pojedynczych grup mięśniowych. Tak może się zdarzyć przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, czy też w wyniku uszkodzenia splotu barkowego. Proszę nie zapomnieć poinformować lekarza o zaburzeniach czucia – nawet tych przejściowych.

Zwracam uwagę na to, by przy niepokojących Panią objawach nie zwlekać z udaniem się po fachową poradę. Wcześnie wykryte schorzenia mogą zostać wyhamowane, a czasami dla poprawienia naszego stanu zdrowia wystarczy suplementacja odpowiednio dobranymi witaminami. Szkoda więc czasu na niepokój i zdenerwowanie, które można zamienić na szybką diagnozę.

Nasi czytelnicy zadawali podobne pytania w przedstawionej tematyce, zachęcam, by spojrzeć na odpowiedzi specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-takiego-oslabienia-reki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-slabsza-lewa-noge-i-reke,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-boli-mnie-lewa-strona-ciala.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.