Dlaczego odczuwam te trzaski w uchu?

Od 4 dni w moim lewym uchu słyszę dziwny trzask podczas ziewania, wydmuchiwania nosa i odbijania. Dźwięk brzmi jak mały bębenek. Ucho mnie mnie boli ani nie czuję jakby coś się w nim przelewało. Jedyne przyczyny jakie mi przychodzą do głowy to słuchanie muzyki na słuchawce tylko w lewym uchu oraz możliwe wkładanie patyczka do uszu zbyt głęboko.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić czym może być opisywany przez Pana objaw. Czasami takie dolegliwości występują podczas infekcji ucha środkowego, po jakimś urazie (np. spowodowanym patyczkiem higienicznym), lub po prostu ze względu na dysfunkcję trąbki słuchowej.

W tej sytuacji, jeżeli problem będzie się utrzymywał, bądź nawet nasilał, zalecamy wizytę u laryngologa. Specjalista po przeprowadzeniu odpowiednich badań, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-te-trzaski-w-uszach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.