Dlaczego okres przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych trwa prawie 3 tygodnie?

Witam! Mam niecałe 18 lat i wybrałam się do Ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, głównie po to by nie mieć okresu na wakacyjny wyjazd tj. 10-21 lipca. Pani zaleciła mi brać dwa opakowania bez przerwy i skończyć dopiero 1 lipca. Tabletki (regulon) zaczęłam brać jakoś początkiem maja, NIE w 1 dniu cyklu, ale zaraz po jego zakończeniu jak zaleciła Pani ginekolog. Brałam je codziennie mniej więcej o tej samej wieczornej porze. Pomimo zażywania ich 25 maja dostałam okres. Okres mam do dziś tj. 11 czwrwca czyli 18 dzień Od początku maja nie opuściłam ani jeden tabletki i podczas okresu też nie przerwałam ich brania. Na początku okres był intensywny teraz są małe lecz gęste plamienia ale końca okresu nie widać. Bardzo się martwię a Pani mówi że po prostu nie wie.... Co mam robić? Czy tabletki jie zadziałały? Czy mają dalej działanie antykoncepcyjne? Kiedy ten okres się skończy?!

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultować problem z innym ginekologiem, który zdecyduje o postępowaniu. Pozdrawiam!