Dlaczego po alkoholu boli mnie brzuch?

jestem nastolatkiem, po wypiciu alkoholu wysokoprocentowego na drugi dzien miewam nudnosci nie musi to byc duza dawka alkoholu (nie jestem uzalezniony od alkoholu, pije okazjonalnie). Z reguly problemy znikaly przy dobrej diecie po tygodniu lecz tym razem utrzymuja sie 3 tydzien oraz pojawily sie nowe objawy: nudnosci, bole w odcinku ledzwiowym, ktore ustepuja i wracaja, zmiana koloru stolca oraz (nie zawsze) ciemny mocz o intensywnym zapachu.

Witam serdecznie,

Proszę się zgłosić do lekarza. To niepokojące objawy. Bez względu na to czy alkohol jest zapalnikiem (metabolizm , niejako "alergia" na alkohol mówiąc potocznie) czy nasila objawy innej dolegliwości. Warto jak najszybciej to skonsultować z lekarzem i stosować do jego zaleceń.

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień