Dlaczego po każdym posiłku mój brzuch staje się wyraźnie wzdęty i nabrzmiały?

Dzień dobry, zwracam się do Państwa z pewnym zjawiskiem, które nie do końca wydaje mi się normalne i prawidłowe, a mianowicie po każdym posiłku mój brzuch staje się wyraźnie wzdęty i nabrzmiały. Dzieje się tak po każdym obfitszym posiłku, musiałabym zjeść naprawdę niewiele, aby tego nie spostrzec. Pragnę również nadmienić, że jestem 20-letnią kobietą, a jeżeli chodzi o wypróżnianie się to ma ono miejsce co 2-3 dni. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje i pomoc. Pozdrawiam, Natalia

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego gdzie po badaniu lekarz określi konieczność dalszej diagnostyka . A jaka dieta? Jaka aktywność fizyczna?