Dlaczego poroniłam 18 razy?

Witam Państwa,
mam pytanie dotyczące ciąży, jestem już po 18 poronieniach, można powiedzieć, że wszystkie były samoistne, najdłuższa ciąża utrzymała się 5 tygodni, w raz z mężem przeszliśmy szereg badań, gdzie okazało się, że jako takich problemów nie uwidoczniono. Jeden z lekarzy powiedział mi, że moje ciało odrzuca ciążę, traktując ją jako ciało obce.
Moje pytanie brzmi: „Co to znaczy, że ciało traktuje ciążę jako ciało obce?”. Jestem już u kresu wytrzymałości, a mało tego mam już 41 lat i prawdę mówiąc, straciłam już wszelką nadzieję, nawet się nie łudzę na zajście w ciąże, ale nurtuje mnie to stwierdzenie i nie mogę go zrozumieć.
Proszę o udzielenie informacji,
Beata

Witam serdecznie,
nie wiem, jakie dokładnie miała Pani robione badania. Jakie przyczyny poronień zostały wykluczone.
Trudno jest określić, co miał na myśli lekarz, mówiąc, że ciąża jest dla Pani ciałem obcym.
W każdym przypadku ciąża przez organizm kobiety jest odbierana jako ciało obce. Ale przecież nie każda ciąża kończy się poronieniem.
Aby wyjaśnić tę kwestię musi Pani porozmawiać z lekarzem, który użył takiego sformułowania.
Pozdrawiam