Dlaczego przed miesiączką krwawi dziąsło?

Dzień dobry. Chodzę do stomatologa i już drugi raz mi się przytrafiło że przed miesiączką stomatolog nie mogła zrobić mi zęba bo strasznie krwawił. O co chodzi? Dlaczego tak się dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety zwłaszcza podczas menstruacji, jak i przed jej pojawieniem się mogą doprowadzić do nadmiernego krwawienia dziąseł. W związku z tym dziąsła mogą być zaczerwienione i opuchnięte. Zwiększa się również ryzyko pojawienia się infekcji w obrębie jamy ustnej.

Z tego właśnie powodu stomatolog nie mógł dokończyć leczenia w Pani przypadku. Nadmierne krwawienia mogą być niebezpieczne dla zdrowia pacjentki, dlatego wielu lekarzy proponuje przełożenie wizyty na czas po miesiączce. Jest to oczywiście kwestia indywidualna, ponieważ jedne pacjentki mają większą tendencję, a inne mniejszą lub ten problem ich nie dotyczy.

Odpowiedzi naszych stomatologów na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-czasie-miesiaczki-mozna-wyrwac-zeba,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przed-miesiaczka-mozna-usunac-zeba.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.