Dlaczego spóźnia mi się miesiączka po porodzie?

W 50 dniu po porodzie dostałam okres. Mija 30 dni od pierwszego dnia tego okresu, a ja nadal nie mam drugiego. Przed ciążą miałam okresy 29 dniowe. Dodam, że piersią karmiłam przez 2 tygodnie, później kolejne 4 odciągałam i karmiłam mieszanie- mój pokam i mm. Od 7 tygodnia po porodzie tylko mm

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pierwsza miesiączka po porodzie może się pojawić w różnych terminach, zależnych między innymi od tego, czy kobieta karmi piersią. W Pani przypadku, jeżeli pierwsza miesiączka już się pojawiła, to kolejne cykle powinny przychodzić regularnie.

Raczej nie powinna się Pani niepokoić, w przypadku gdy okres spóźnia się dopiero jeden dzień. Jeżeli opóźnienie będzie się przeciągać, to może Pani pomyśleć o wizycie u ginekologa. Najczęściej powodem tego jest po prostu zwykła nieregularność cykli, która może się pojawić po porodzie i z czasem sama zniknie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w materiałach, do których przesyłam link poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-kolejna-miesiaczka-po-porodzie-sie-nie-pojawila

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-drugiej-miesiaczki-po-porodzie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.