Dlaczego tak mam i kiedy będzie koniec?

Witam, mam pytanko, zaczęłam brać tabletki anty po raz 1-y w życiu i wzięłam tak jak miało być 1 dzień miesiączki, ta sama pora, biorąc te tabletki, gdy już skończył mi się okres było ok., tylko 2 dni natomiast potem zaczęłam plamić brązowymi plamami i źle się czułam, byłam jak na haju, więc odstawiłam je, ale plamienie miałam przez 6 dni, a teraz dostałam okres! Dlaczego? 2 razy w miesiącu

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Tabletki antykoncepcyjne zawierają sztuczne analogi kobiecych hormonów płciowych - wywierają więc wpływ na narządy płciowe oraz na układ hormonalny. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to niż niepokojącego - zazwyczaj samo ustępuje z czasem. Jeśli odstawiła Pani tabletki, to może się Pani spodziewać przez jakiś czas (miesiąc, dwa, trzy) pewnych zaburzeń dotychczasowego przebiegu cyklu.  jednak jeśli jest Pani zaniepokojona, warto udać się do lekarza.
Pozdrawiam!