Dlaczego tak szybko schudłam i czy mogę być na coś chora?

Mam 15 lat, w styczniu skończę 16, mam 162 cm i ważę 45 kg. Kilka tygodni temu ważyłam niecałe 50 kg. Nie odchudzam się, a spadło mi parę kilogramów. Powinnam również dostać miesiączkę. Nie mam jeszcze cyklu regularnego, ale zazwyczaj miałam do 21-27 dni, a dalej nie mam... Nie wiem, czy waga mogła w tym przeszkodzić? Czy po prostu dostanę później niż zwykle. Nie uprawiałam seksu, żeby nie było wątpliwości ze spóźnieniem się miesiączki. A pytanie brzmi - co mi jest? Dlaczego tak szybko schudłam i czy mogę być na coś chora? Czy brak miesiączki może być skutkiem tego?

Witam serdecznie,

Jeśli utrata wagi nie została spowodowana przez Twoje celowe odchudzanie, to powinnaś zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub pediatry, który zleci Ci odpowiednie badania.

Pod uwagę można wziąć wiele schorzeń - np. zaburzenia wchłaniania, hormonalne, itp.
Brak miesiączki może pojawić się jako skutek zbyt szybkiej utraty kilogramów.

Z pozdrowieniami