Jak mogę schudnąć szybko i skutecznie? Co robić, by mieć silną wolę?

Mam 18 lat, ważę 57 kg i mam wzrostu 170 cm. Rok temu zaczęłam się odchudzać, na początku wszystko co zjadłam, to zwymiotowałam z powrotem, kilka osób zauważyło, że troszkę schudłam, ale ja nadal uważałam, że jestem gruba i starałam się jeść 1 posiłek dziennie. Czasem troszkę podjadałam, ale po miesiącu zauważyłam, że schudłam i każdy mi to mówił, ale też odradzali dalszego odchudzania się, lecz ja nie przestawałam i moja waga spadła do 45 kg;] Po pewnym czasie zaczęłam jeść normalnie, jak przed odchudzaniem i niestety przytyłam... Teraz znów chciałabym szybko i skutecznie schudnąć, nawet zaczęłam jeść znów 1 posiłek dziennie i ćwiczyć, ale jak na razie po dwóch tygodniach nie widzę żadnych zmian;( Co mam robić, by mieć silną wolę? Proszę o radę!

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest idealna w stosunku do wzrostu i nie ma potrzeby, abyś się odchudzała.
Próba odchudzania polegającego na wywoływaniu wymiotów oraz głodówce jest niebezpieczne dla zdrowia, może m.in. zwiększać ryzyko rozwoju bulimii lub anoreksji.
Twoja poprzednia waga - 45 kg była bardzo niska, co może wskazywać na anoreksję (Twoje BMI wynosiło wówczas 15,6 kg/m2, a przy wartościach poniżej 17,5 kg/m2 rozpoznaje się anoreksję).
W tej sytuacji polecam Ci nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą, najlepiej specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania.
Warto zastanowić się również nad tym, dlaczego tak bardzo zależy Ci na utracie kilogramów. Anoreksja rozwija się podstępnie, a jej przyczyny tkwią w sposobie myślenia i przeżywania.

Z pozdrowieniami