Jak szybko schudnąć 8kg?

Mam 12,5 lat (w lipcu 13), ważę 65 kg i mierzę 167. Jestem bardzo niezadowolona ze swojego wyglądu. Przed feriami ważyłam 72 kg, przez 2 tyg. schudłam 2 kg, ale ćwiczyłam dużo i byłam na diecie. Potem trzymałam tę wagę 70-69 kg, ale wtedy kolega, który mi się podobał, nazwał mnie ,,grubaską'' i przez to nic nie jadłam przez 5 dni. Potem mama zauważyła, że schudłam 2 następne kg. I kazała mi normalnie jeść. Jadlam normalnie przez jakiś tydzień, potem znowu schudłam do 66 kg. Mama się mną martwi, bo wciąż mówię jaka jestem gruba... Cały dzień dzisiejszy nic nie jadłam, tylko woda, i pod koniec dnia się zważyłam, i ważę teraz 65 kg. Moją wymarzoną wagą jest waga 57-58 kg! Pomocy.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja aktualna masa ciała jest prawidłowa. Możesz sobie pozwolić jeszcze na utratę kilku kilogramów, jednak nie możesz robić tego w zbyt szybkim tempie - powinnaś zaplanować to na ok. 4-5 miesięcy i skonsultować się z dietetykiem.

Zdecydowanie odradzam Ci stosowanie radykalnej diety oraz głodówki, zwłaszcza w trakcie upałów, gdy dochodzodzi do szybkiej utraty wody. Większość z ,,cudownych diet" opiera się na szybkiej utracie białka i wody - a nie tłuszczu. Mogą przynieść fatalne skutki dla rozwijającego się organizmu. Zdrowa dieta opiera się na odpowiednio zbilansowanych posiłkach i wysiłku fizycznym, wszystkie inne sposoby są potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia i często wiążą się z efektem jo-jo.

Powstaje również pytanie - czego oczekujesz po swojej diecie: czy np. wyobrażasz sobie, że dzięki temu zyskasz więcej przyjaciół, osiągniesz sukcesy, Twoje życie będzie bardziej wartościowe- wówczas nawet po utracie kilku kilogramów możesz przeżyć duże rozczarowanie... Jeśli postanowisz się dalej odchudzać, by próbować osiągać dalej te cele, to mogą rozwinąć się zaburzenia odżywiania: anoreksja lub bulimia.

Polecam Ci informacje dostępne w naszym serwisie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka, http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-bulimii, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie, http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-anoreksji.

Z pozdrowieniami