Co zrobić z moją wagą?

Witam. Mam niestety tylko 14 lat, 168 wzrostu i ważę 68 kilo... Od pewnego czasu postanowiłam się zdrowo odżywiać. Jadłam same zdrowe rzeczy i prawie wszystko ekologiczne. Zero słodyczy, napojów gazowanych, tylko woda i soki bez cukru, czasem tylko niskosłodzone. Uprawiam dużo sportu. Przede wszystkim jeżdżę konno, gram w siatkówkę, koszykówkę i generalnie chodzę też na zajęcia w szkole. Wszyscy na około mi mówią, że fajnie wyglądam. Jednakże sama się tak nie czuję. Jakoś wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale teraz zaczęłam się sobie bardziej przyglądać. Coraz więcej zaczęłam ćwiczyć, rozciągać się i nic. Żadnych rezultatów. Wciąż czułam się źle.

Postanowiłam poszukać dobrej metody na odchudzenie się. Stwierdziłam, że fajnie byłoby zastosować dietę kefirową polegającą na wypiciu ok. 500 ml lub więcej w ciągu dnia. Tak też zrobiłam. W ciągu dnia straciłam kilogram. Następnego dnia było raczej tak samo. Kolejnego dnia, popołudniu ważyłam 66 kilo po wypiciu kefiru, a wieczorem, co było moim błędem, rzuciłam się na jedzenie i zjadłam zupę z dużą ilością chleba. Fatalnie się czułam. Brzuch miałam tak rozepchany, tylko pomyślałam o tym, że czemu to zjadłam i zwymiotowałam. Mało, ale zawsze. Kolejny dzień był taki, że znowu piłam ten straszny kefir, no i zjadłam jakieś truskawki, i do tego jakąś kanapkę czy coś.

W końcu dzisiaj, znowu ciągnęłam na tym kefirze, a potem zjadłam płatki śniadaniowe i trochę ciasta. Weszłam na wagę i okazało się, że ważę 69 kg ;( Jak to zobaczyłam, to normalnie zwymiotowałam. Tylko, że to też nic nie zdziałało... Boję się, że popadnę w bulimię, bo co chwila to tylko sprawdzam, ile ważę i teraz to w ogóle nie jem nic ciepłego, a dzisiaj to jeszcze wypiłam jakiś gazowany napój i coś tam zjadłam, ale mało. Moja mama zauważyła, że nic nie jem, oczywiście się wykręcam jakoś, ale sama mówi, że w bardzo krótkim czasie szybko schudłam i ją to niepokoi. Nie chcę nawet myśleć, jak to będzie jak jutro nie wytrzymam i pod koniec dnia coś zjem ;( Przepraszam za tak długą wypowiedź, ale chciałam przedstawić jak to wszystko wygląda. I oczywiście prosiłabym o szczerą radę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zdecydowanie odradzam Ci stosowanie radykalnej diety. Większość z ,,cudownych diet" opiera się na szybkiej utracie białka i wody - a nie tłuszczu. Mogą przynieść fatalne skutki dla rozwijającego się organizmu. Zdrowa dieta opiera się na odpowiednio zbilansowanych posiłkach i wysiłku fizycznym, wszystkie inne sposoby są potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia i często wiążą się z efektem jo-jo. W tej sprawie najlepiej byłoby się skonsultować z dietetykiem.

Powstaje również pytanie - czego oczekujesz po swojej diecie: czy np. wyobrażasz sobie, że dzięki temu zyskasz więcej przyjaciół, osiągniesz sukcesy, Twoje życie będzie bardziej wartościowe- wówczas nawet po utracie kilku kilogramów możesz przeżyć duże rozczarowanie... Jeśli postanowisz się dalej odchudzać, by próbować osiągać dalej te cele, to mogą rozwinąć się zaburzenia odżywiania: anoreksja lub bulimia.

Polecam Ci informacje dostępne w naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka, http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-bulimii, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie, http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-anoreksji.

Z pozdrowieniami