Utrata wagi i osłabienie w ciągu dnia przy depresji

Witam! Zastanawiam się nad tym, czy moja waga jest odpowiednia. Ważę 45 kg, ta waga waha się codziennie między 45/47, jakiś miesiąc temu wynosiła ona 55 kg, mam 20 lat, 162 cm wzrostu. Cierpię na depresję i fobię społeczną, z miesiączkowaniem wszystko w porządku, jedynie mam problemy z zasypianiem, podczas dnia jestem osłabiona, zniechęcona do wszystkiego, natomiast w nocy tryskam energią, nie mogę usiedzieć w jednym miejscu. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Twoja waga nie jest odpowiednia do wzrostu. BMI ma wartość 17,1 kg/m2, podczas gdy dolna granica normy to 18,5 kg/m2, a wartości mniejsze od 17,5 kg/m2 mogą wskazywać na anoreksję.

Utrata 10 kg w ciągu miesiąca, jeśli nie została spowodowana odchudzaniem - wymaga dalszej diagnostyki. Przyczyną może być też depresja, jeśli przebiega z utratą łaknienia. Czasem zdarza się, że zmiana apetytu jest skutkiem ubocznym stosowanych leków.

Proponuję, abyś zgłosiła ten problem lekarzowi rodzinnemu oraz psychiatrze prowadzącemu.

Z pozdrowieniami