Mam 19 lat, 162 cm wzrostu, ważę 55 kg. Ile powinnam ważyć?

Witam, mam 19 lat, ważę 55 kg i mam 162 cm wzrostu. Odchudzam się już rok, ponieważ ważyłam 73 kg. Chcę jednak schudnąć do 49 kg. Czy to możliwe? Waga od pewnego czasu stoi w miejscu i nie wiem, czy w końcu się ruszy. Co powinnam zrobić?

Witam serdecznie,

Twoja obecna masa ciała jest idealna w stosunku do wzrostu i nie ma potrzeby, abyś nadal się odchudzała. Waga 49 kg przy Twoim wzroście oznaczałby wartości na pograniczu dolnej granicy normy.

Z pozdrowieniami