Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Muszę szybko schudnąć

Hej:) Mój wzrost: 154 cm, waga: 44 kg. Muszę schudnąć, mam ogromny brzuch :( Potrzebuję jakiejś diety czy może ćwiczeń? Wszyscy się śmieją ze mnie, bo mam duży brzuch :( Ćwiczę, ale to chyba nic nie daje... Jestem kobietą, mam 12 lat i z czasem próbuję różnych diet, ale to na marne, bo nie mam silnej woli. Co mam robić? Muszę schudnąć 6 kg.

PS Chodzę na lekkoatletykę 4 razy w tygodniu i kosza 2 razy w tygodniu. POMOCY!!!

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Prosisz o pomoc w schudnięciu o 6 kg. Wówczas Twoja masa ciała wynosiłaby 38 kg, a indeks masy ciała BMI 16 kg/m2. Tak niska masa ciała oznaczałaby wyniszczenie organizmu i mogłaby stanowić jedno z kryteriów rozpoznania anoreksji!!!

Wobec tego muszę Cię rozczarować - nie podam Ci sposobu na szybkie schudnięcie. Przeciwnie, powinnaś jeść więcej, w tym pokarmów bogatych w węglowodany, z powodu dość intensywnego wysiłku fizycznego.

Twoja obecna masa ciała znajduje się poniżej normy. Wysiłek fizyczny powinien być bilansowany przez odpowiednią dietę. Weź również pod uwagę, że postrzeganie dolnych partii ciała jest zniekształcone, ponieważ patrzymy na te okolice z góry. Na kształt brzucha wpływa nie tylko skóra i tłuszcz, ale również budowa szkieletu oraz prawidłowa praca jelit.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy