Chcę schudnąć z brzucha

Mam 13 lat, 161 cm i ważę 62 kg. Jestem gruba, że masakra :( ale to jest najgorsze, że wszystko mam OK, tylko ten brzuchol, wygladam jak bym była w 1 miesiącu ciąży. Pływam 3 razy w tygodniu i 2 razy na tydzień tańczę. Na tańcach robimy po 500 brzuszków zwykłych i 200 ukośnych. To zobaczcie - w tygodniu robię 1400 brzuszków!!! I jeszcze robię w domu po 100. A nadal mam brzuch. Wychodzę na basen w stroju, wszystkie dziewczyny mają piękne brzuchy, tylko nie ja, jak tańczę, to też bardzo mi to przeszkadza. JESTEM GRUBA I KONIEC. PROSZĘ, POMOCY

Witam!

Porównując Twoją masę ciała i wzrost w odniesieniu do siatek centylowych, można zauważyć, że istotnie, Twoja masa ciała jest nieco większa od większości Twoich rówieśników, przy przeciętnym wzroście. Na masę ciała składa się jednak nie tylko "tłuszczyk", ale i budowa kości oraz mięśnie, zależy to w dużej mierze od czynników genetycznych i budowy ciała rodziców.
W Twoim wieku sylwetka ciała ulegać będzie zmianom. Bardzo dobrze, że angażujesz się w zajęcia sportowe, domyślam się, że sprawiają Ci dużo przyjemności.

Weź również pod uwagę, że postrzeganie dolnych partii ciała, takich jak brzuch i uda, jest zniekształcone, ponieważ patrzymy na nie z góry. Niestety, nie ma szczególnego rodzaju diety, która wpływałaby wybiórczo na określone partie ciała.

Może natomiast pomóc stosowanie większej ilości pokarmów zawierających błonnik, wysokoresztkowych, pełnoziarnistych, które pobudzają pracę jelit i ułatwiaja wypróżnianie. Warto zastąpić słodycze i batoniki zdrowymi przekąskami, zrezygnować ze słodkich napojów i soków i pić wody niegazowanej.

Polecam Ci informacje zawarte w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski,

http://portal.abczdrowie.pl/wybierz-pelne-ziarno-dobrodziejstw,

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa.

Pozdrawiam.