Dlaczego twarz jest podrażniona po usuwaniu rumienia?

Witam.miesiąc temu miałam drugi zabieg usuwania rumienia laserem ipl i szczerze mówiąc jestem jeszcze bardziej czerwona niż przed zabiegami(jakbym byla po ostrym wysilku).kosmetyczka nie jest w stanie powiedzieć co jest nie tak.nie wiem co robić. Twarz jest bardzo podrażniona.

Dzień dobry,

Po pierwsze IPL nie jest laserem. Ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ nie widzę jaki był stan twarzy przed zabiegiem, jakie parametry zostały zastosowane i jak została przeprowadzona cała procedura a także jak wygląda twarz obecnie. Skoro osoba wykonująca zabieg nie jest w stanie pomóc, proszę zgłosić się do specjalisty, który dysponuje laserem do usuwania rumienia. Oceni stan skóry oraz zaproponuje dalsze postępowanie lecznicze. Warto również przyjrzeć się kosmetykom, jakie na co dzień stosuje Pani w domu do pielęgnacji cery.

Pozdrawiam serdecznie.