Dlaczego włosy wypadają garściami u 19-latki?

Od dwóch miesięcy codziennie wypada mi garść włosów. Z tego powodu straciłam już połowę kucyka. Czy to możliwe, że włosy wypadają mi przez dietę odchudzającą? Jem pięć posiłków dziennie (na śniadanie owsianki, jajecznice, ewentualnie jakieś kanapki z ciemnym pieczywem, na drugie śniadanie różne sałatki, na obiad przeważnie mięso drobiowe z warzywami i kaszą bądź ryżem lub jakieś zupy warzywne, na podwieczorek przeważnie jogurt naturalny lub koktajle, a na kolacje coś lekkiego np. sałatki z serkiem wiejskim lub jakimś innym białym serem), piję minimum jedną dużą butelkę wody codziennie, czasem piję siemię lniane, ćwiczę trzy/cztery razy w tygodniu. Czasem zjem coś słodkiego (głównie przed miesiączką), ale później po prostu idę pobiegać żeby to spalić. Czy robię w swojej diecie coś źle czy może problem leży w czymś innym? Chudnę na tydzień około 0,5-1 kg, więc nie uważam, że prowadzę jakąś restrykcyjną dietę. Powinnam iść z tym do lekarza czy może zmienić coś w swoich nawykach żywieniowych żeby włosy zaczęły mi odrastać, a te które mam nie wypadały?

Dzień dobry, oczywiście niedobory żywieniowe mogą prowadzić do utraty włosów. Jednak warto również wykonać morfologię, celem wykluczenia anemii oraz zbadać poziom hormonów tarczycy.