Zbyt obfite śniadanie podczas diety

Czy nie przesadzam ze śniadaniem ? Czy od niego mogę przytyć ? Może źle wpłynąć na moje odchudzanie ? Może to za duża porcja ? To zjadam na śniadanie: Serek wiejski ze szczypiorkiem lub bez (całe opakowanie), 3 sznytki chleba razowego i warzywa (pomidor, sałata, ogórek, rzodkiewka, cebulka). Nie lubię ani płatków, ani owsianki. Bez pieczywa też się nie obejdzie, bo je uwielbiam, zwłaszcza razowe. Jednak wciąż mnie męczy pytanie, czy to śniadanie jak na odchudzanie nie jest zbyt duże ? :((

Dzień dobry! Śniadanie powinno dać energię na początek dnia, dlatego najlepiej spożywać je do godziny od przebudzenia. Istotne jest, aby było pełnowartościowe. W tym celu polecam: owsiankę z orzechami/ nasionami słonecznika/ suszonymi owocami; jajecznice na parzę; kanapki z wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Bardzo dobrze, że wybiera Pani chleb razowy i zjada dużo warzyw.

Zjadanie każdego dnia całego serka wiejskiego to nie jest dobry pomysł. Dieta musi być zróżnicowana. Polecałabym dla odmiany zjeść chleb z warzywnymi pastami (najlepiej gdyby w ich składzie były warzywa strączkowe).

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl