Dlaczego woskowina ma gorzki zapach?

Od jakiegoś czasu obserwuję że woskowina z prawego przewodu słuchowego ma gorzki zapach. Nie ma jednakże żadnych wycieków. Aktualnie mam wrażenie że na dnie przewodu słuchowego jest mała bardzo, bardzo mała wypukłość / nierówność ? Czy takie coś powinno mnie niepokoić i skłonić do wizyty u laryngologa? Trwa to jakieś 3 miesiące już. Od jakiegoś tygodnia doświadczam czasem bardzo krótkich zawrotów głowy ale nie mam pojęcia czy to ma związek z tym choć wiem że może mieć. Z jednej strony wydaje mi się że z uchem naprawdę nie dzieje się nic poważnego a z drugiej zawroty głowy mnie zaczęły niepokoić.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro odczuwa Pani niepokój związany z opisanymi dolegliwościami, to dla własnego spokoju warto udać się do laryngologa i sprawdzić, czy na pewno nic Pani nie dolega.

Zmiana koloru bądź zapachu woskowiny jest wskazaniem do konsultacji laryngologicznej. Być może doszło do jakiejś infekcji, którą należy wyleczyć, aby dolegliwości ustąpiły. Zachęcamy więc do wizyty, zwłaszcza, że odczuwa Pani te dolegliwości już od trzech miesięcy.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania zadawane w naszym projekcie znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nietypowy-problem-u-mojego-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprzyjemny-zapach-z-ucha-po-czyszczeniu-patyczkami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-czyscic-ucho-z-woskowiny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.