Jak czyścić ucho z woskowiny?

Mam problem z woskowiną uszną, a właściwie nie wiem czy jest to woskowina. Aby zachować czyste ucho musiałabym je myć 3 razy dziennie.Woskowiny jest dużo ale jest zaschnięta na wiór. O czym to może świadczyć? Jak się tego pozbyć i jak zapobiegać? Dodatkowo od 3-4 tygodni boli mnie lewe ucho, nie mogę spać na lewej stronie i jak przyciskam jej mocniej to również odczuwam ból. Czy mogę wiązać te dwie sprawy?

W aptekach są preparaty nawilżające przewody słuchowego, które to ograniczają przyklejanie się woskowiny .