Nietypowy problem u mojego dziecka

Witam. Zauważyłam o mojego Dziecka nietypowy problem.. Odkąd skończył pół roku i pierwszy raz zachorował na zapalenie oskrzeli poczułam, że śmierdzi Mu z uszu. Śmierdzi wilgocią i stęchlizną. Najbardziej po kąpieli, ale ten nieprzyjemny zapach utrzymuje się do końca choroby. Na chwilę obecną ma 17 miesięcy i jest tak przy każdej chorobie. Dodatkowo w jednym uszku ma taki jakby guzek widoczny bez przypatrywania się i jakby zwężony przewód słuchowy przy tym. Czy to poważne? Musimy udać się do laryngologa?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Mam nietypowy problem z zasypianiem

Witam, mam 19 lat. Mój problem polega na dziwnym uczuciu, które nie pozwala mi zasnąć. Gdy nie jem przed snem, zdarza mi się normalnie zasnąć, ale nie zawsze, lecz gdy przed snem spożyję jakiś posiłek, choćby lekki typu jedna kanapka z masłem i pomidorem lub jogurt, mam to dziwne uczucie, spróbuję je opisać. Leżę na łóżku i zamykam oczy, wtedy czuję, jakbym z siebie wychodził i natychmiast je otwieram i uczucie znika.

Często przez wiele godzin tak jest, próbuję zmiany pozycji, lecz nic to nie daje. To uczucie jest przerażające i nieprzyjemne, zastanawiałem się, czy może mam cukrzycę lub inną chorobę, która wpływa na sen - byłoby to może jakimś wytłumaczeniem. Bardzo proszę o pomoc, chciałbym się dowiedzieć, co się ze mną dzieje, to uczucie towarzyszy mi od wielu lat.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisywane uczucie ,,opuszczania ciała" przypomina omamy hipnagogiczne.

Omamy hipnagogiczne to realistyczne doznania zmysłowe - słuchowe lub wzrokowe, dotykowe, pojawiające się na pograniczu snu i jawy, którym zazwyczaj towarzyszy lęk.

Są one zaliczane do parasomnii, czyli niepożądanych zjawisk pojawiających się głównie podczas wzbudzenia ze snu, częściowego wzbudzenia, przejścia między snem a czuwaniem lub między stadiami snu.

Parasomnie powstają wskutek częściowego nakładania się na siebie stanów czuwania oraz stadiów snu. Są więc rodzajem pośredniego stanu między snem a jawą. Najczęściej nie wpływają one na ilość snu, lecz objawy są odbierane jako niepokojące.

Przemijajace epizody parasomnii występują dość powszechnie. Ich powstawaniu sprzyja zmęczenie, stres, przyjmowane leki, alkohol. Tego typu objawy należałoby różnicować z niektórymi postaciami padaczki.

Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nietypowy problem - ból przy "urodzeniu" kamienia

Witam. Mam nietypowe pytanie. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że mam kamienie nerkowe - pół centymetra. Słyszałam, że taki kamień można "urodzić". Czy to jest ból porównywalny w ogóle z prawdziwym porodem? Pozdrawiam, Julia ze Śląska

ponad rok temu
Lek. Monika Szafarowska
20 poziom zaufania

Witam.

Dość powszechne jest porównywanie bólu, pojawiającego się w kolce nerkowej (w czasie przemieszczania się złogu do moczowodu lub do cewki moczowej) do bólów porodowych. Klasycznie ból w kolce nerkowej zlokalizowany jest w okolicy lędźwiowej i promieniuje w kierunku spojenia łonowego, wewnętrznej powierzchni ud. W przypadku zablokowania cewki moczowej przez kamień, ból jest najsilniejszy w okolicy nadłonowej. Rzeczywiście, są to bardzo silne bóle, jednak proszę pamiętać, iż ich odczuwanie zależy indywidualnie od każdego człowieka. W medycynie stosuje się jedynie bardzo subiektywne skale oceny nasilenia bólu. To, co dla jednego pacjenta jest bólem nie do zniesienia, dla innego jest już tylko silnym bólem.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty