Dlaczego wyniki toksoplazmozy są rozbieżne?

Witam, moje wyniki toksoplazmozy są według mnie bardzo rozbieżne, proszę o pomoc: 18 października IgG-400, IgM - 3.97 (w normach poniżej 6 ujemne). 26 października IgG - 2656, IgM - 1.83 ( w normach dodatni) Awidność w klasie IGg - 72% ( powyżej 60% wysoka) 5 grudnia IgG - 650, IgM - 1.84 Proszę zinterpretować mi te wyniki, czy one oznaczają że jestem aktualnie chora? Czy takie wyniki mogą być przyczyną zatrzymania się ciąży ( w październiku ciąża przestała się rozwijać) Czy powinnam przyjmować antybiotyk? Pozdrawiam Martyna

Przede wszystkim, aby porównywać wyniki trzeba je wykonywać w 1 laboratorium.
Wyniki dodatnie w obu klasach wskazują na zakażenie świeże, aktywne wymagające leczenia, zwłaszcza w ciąży.
Aktywna choroba może być powodem utraty ciąży