Dlaczego z każdym miesiącem zażywania tabletek miesiączka pojawia się później?

Witam! Potrzebuję pomocy. Otóż zawsze dostawałam miesiączkę w niedzielę rano (dodam, że biorę tabletki regularnie o tej samej porze zawsze). W pewnym momencie moja miesiączka zaczęła przychodzić coraz później. Zaczęłam ją dostawać w niedzielę po południu, następną w niedzielę wieczorem aż w końcu przesunęła się na poniedziałek rano, kolejna po południu i dziś powinna dostać wieczorem jeśli to działa w tym schemacie. Co może być powodem? Ciąża? Tabletki? Dodam jeszcze, że zaczęłam brać tabletki na migrenę. Czytałam, że tabletki i F********* nie wchodzą sobie w drogę, więc nie wiem w czym może być problem. :( Proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Krwawienia pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych to nie sensu stricte 'miesiączka' ani 'okres', a tzw. krwawienie z odstawienia. Nie ma ono związku z płodnością, skutecznością tabletek. Może mieć różne nasilenie i długość, może wystąpić na początku lub pod koniec przerwy, może też nie wystąpić zupełnie. Nie jest to nieprawidłowością.

Pozdrawiam