Dlaczego zarodka nie można uwidocznić?

Mamuśki ratunku 2018 urodziłam córkę ciąża książkowa po niej 2 poronienia jedna pusty pęcherzyk drugi ciąża się nie przyjechał teraz zaszlam w ciąże 6 tydzień wszystko ok było 27 października był zarodek dziś pusto nie ma zarodka tylko krwiak lekarz mówił że może się schował ale nie pewny na usg nic widać nie było jutro do szpitala nie wiem co robić jestem taka załamana

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w tej sytuacji bardzo proszę zachować spokój. Absolutnie zrozumiałe są Pani obawy, ale zawsze trzeba być dobrej myśli. W pytaniu pisze Pani o pierwszej ciąży, która była prawidłowa i przebiegła bez komplikacji, natomiast dwie kolejne niestety zakończyły się poronieniem. W chwili obecnej jest Pani w kolejnej ciąży, w jej 6 tygodniu. Lekarz w USG nie uwidocznił echa zarodka natomiast obecny jest krwiak. Została Pani także skierowana do szpitala, aby monitorować stan ciąży. Bardzo dobrze, że za chwilę będzie Pani pod stałą opieką lekarzy. Jest spora szansa, że krwiak się wchłonie, a zarodek będzie rozwijał się prawidłowo. Jeśli będzie to konieczne to lekarze zastosują odpowiednie leczenie i wykonają dokładniejszą diagnostykę, dzięki której będzie można lepiej zadbać o Pani ciążę. Na pewno w tym momencie musi Pani zachować spokój i przygotować się do wizyty w szpitalu. Trzeba zabrać ze sobą odpowiednią odzież, rzeczy osobiste oraz wszystkie wyniki badań dotyczące obecnej ciąży jak i poprzednich. Serdecznie pozdrawiamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy-brak-miesiaczki-nudnosci-wymioty-zmiana-apetytu-bolace-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.