Długi okres refrakcji u 28-latka

Witam, mam 28 lat i moim problemem jest długi okres refrakcji. Zależy on od podniecenia ale nigdy nie jest krótszy niż kilka godzin. Odkąd pamiętam było tak zawsze, nawet w "szczeniackim" okresie masturbacji. Czy to normalne? Dodam, że nie pije i nie palę. Czy możliwe jest skrócenie tego czasu?

Dzień dobry!
Napisał pan w swoim pytaniu odpowiedz an to o co pan pyta - okres od jednego pobudzenia narządu do drugiego zależy między innymi od intensywności podniecenia i odpowiednich bodźców i jest uwarunkowany osobniczo. Dlatego -podkreślenie, że " nawet w okresie "szczeniackim" tak było jest też dla pana normą. Oczywiście można coś z tym zrobić ale wtedy proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem. Pozdrawiam