Długo utrzymujące się podwyższone OB

Mam 53 lata, jestem kobietą. Od ok. 2 lat mam znacznie podwyższone OB - w tej chwili mam 90 po 1 h. Dwa lata temu nie mogłam się wyleczyć po grypie, ciągle bolało mnie gardło - jestem nauczycielem i w ogóle nie mogłam dojść do siebie. Po wymazie z gardła, cz

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry Pani.

Niestety, wpisała Pani treść pytania w tytuł, więc większość się nie zapisała.

OB jest wykładnikiem stanu zapalnego. Jego przewlekłe podwyższenie może świadczyć o chorobach autoimmunologicznych, przewlekłych infekcjach, a nawet nowotworach. Dlatego konieczne są dalsze badania. Proszę wykonać u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej podstwowy panel badań, jak RTG kl. piersiowej, morfologię, biochemię, badanie ogólne moczu. Te badania powinny wnieść coś więcej do tej zagadki.